S kódom SKOLA23 máte 15% zľavu na celú kategóriu NÁDOBY A OBALY NA POTRAVINY
 

Šungit, Natural Jihlava 200 g

 

Šungit je možné vďaka obsahu negrafitizovaného uhlíku využiť ako aktivátor vody a prírodný filter.

Dostupnosť Vypredané
€5,10
€4,25 bez DPH
Značka Natural Jihlava
Kategória Príprava potravín
Položka bola vypredaná...
 

Šungit je prastarou polyminerálnou uhlíkovou horninou s veľkým využitím. Vek šungitu sa odhaduje na 2 miliardy rokov. Jediné veľké doposiaľ známe nálezisko šungitu sa nachádza v Karélii, v severozápádnom Rusku.

V šungite je prítomná necelá polovica prvkov periodickej sústavy. Najzaujímavejším je pre naše účely uhlík. Šungit obsahuje negrafitizovaný,nekryštalický uhlík v neobvyklej forme tzv. fullerénov. Šungit je podľa doterajších zistení jediný nerast na Zemi, ktorý tieto fullerény obsahuje.

Šungit tak môžeme použiť ako aktivátor vody a prírodný filter.

Príprava šungitovej vody: Šungit pred prvým použitím dôkladne opláchneme pod tečúcou vodou. Potom približne 100g šungitu vložíme do 2 litrov vody. Necháme 24 hodín odstáť. Potom môžeme používať. Šungit používame opakovane.

Čistenie šungitu: Je dôležité šungit pravidelne čistiť, aby si zachoval svoje vlastnosti. Čistí sa pod prúdom tečúcej vody alebo sa nechá ponorený v destilovanej "hladovej" vode. Potom sa dá uschnúť, najlepšie na priame slnko. Šungitová drvina nám pri správnej starostlivosti vydrží cca 3-6 mesiacov, potom ju treba vymeniť za novú.

Nejedná sa o liek, nie je náhradou pestrej stravy.

 

Podobné produkty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: