Vegan Zväčšiť
 

Prací gél z mydlových orechov Levanduľa, Tierra Verde 1 l

 

Koncentrovaný gél pre šetrné a ekologické pranie farebnej bielizne s vôňou BIO levanduľovej silice. Silnejší účinok zaisťuje vyšší podiel prírodných tenzidov a extraktu z mydlových orechov.

Vhodný aj pre najmenšie deti a osoby s citlivou pokožkou.

Vhodný pre vegánov.

Balenie 1l.

Dostupnosť Skladom
€7,90
€6,58 bez DPH
   
Značka Tierra Verde
Kategória Ekologická drogéria
 

Obľúbený prací gél s levanduľovou silicou vďaka novému inovovanému zloženiu vyperie ešte efektívnejšie. A pritom stále maximálne ohľaduplne voči ľudskému zdraviu a s minimálnym dopadom na prírodu.

Preto sa môže pochváliť prestížnym certifikátom Ecogarantie. Šetrnejšie je už len pranie v samotných mydlových orechoch.

Koncentrát je skvelé riešenie pre vás (neplatíte za zbytočnú vodu) aj pre prírodu (menej obalov aj paliva na prepravu). Jeden liter gélu vystačí až na 33 pracích dávok.

Prací gél je ideálny, ak:

Chcete mať čistú bielizeň bez rizikových chemických látok.

Tieto pracie gély sú účinné a pritom nedráždivé a vhodné aj pre malé deti a osoby s citlivou pokožkou. Neobsahujú umelé parfumy, vôňu im dodávajú iba prírodné silice v BIO kvalite. Prací gél odporúčame kombinovať s plákadlom, ktoré spoľahlivo odstraňuje zvyšky pracieho prostriedku.

Je pre vás prírodné zloženie prostriedkov, ktoré denne používate, prioritou.

99 % zložiek gélu získavame v prírode. Gél je skvelým variantom pre všetkých, ktorým na zložení pracích prostriedkov naozaj záleží. Účinná receptúra sa opiera o extrakt z mydlových orechov. Mydlové orechy obsahujú saponín, 100% prírodný tenzid, ktorý na seba ľahko viaže nečistoty. Novinkou je pridaný účinný prírodní tenzid alkylpolyglukosid, vyrábaný zo škrobov a olejov.

Hľadáte vegánske prostriedky.

Gél je vyvinutý na čisto rastlinnej báze a neobsahuje žiadne živočíšne zložky.

Chcete sa o svoj domov starať udržateľným spôsobom.

Gél sa v prírode ľahko odbúrava. Je vyvinutý tak, aby spĺňal prísne kritéria najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.

Na čo sa používa?

Na pranie bežne znečistenej bielizne v práčke aj v ruke.

Vhodný hlavne na farebnú bielizeň (neobsahuje bieliacu zložku).

Môžete ho použiť aj na pranie čiernej bielizne, flísových materiálov a látkových plienok.

Ako sa používa?

Ručné pranie: Použijeme 15 ml na prací roztok (polovica uzáveru litrovej fľaše).

Pranie v práčke: Presnú tvrdosť vody zistíme Testovacím pásikom na určenie tvrdosti vody. Pri mäkkej vode dávkujeme 30 ml (1 uzáver litrovej fľaše) na 4-5 kg bielizne. Pri stredne tvrdej vode použijeme 1,5 násobok odporúčanej dávky (45 ml) alebo pridáme Zmäkčovač vody. Pri tvrdej vode dávku gélu zdvojnásobíme alebo použijeme Zmäkčovač vody.

Teplota prania: Gél je účinný už od 30 ºC na ľahké prepranie. Pokiaľ to materiál dovoľuje, perieme najmenej na 40 ºC. Pot a mastnota sa lepšie rozpustia.

Pranie silne znečistenej stálofarebnej bielizne: Plošne zašpinenú stálofarebnú bielizeň pred samotným praním necháme odmočiť. V teplej vode rozpustíme 1-2 lyžice prostriedku Puer – bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka a bielizeň necháme namočenú (najlepšie) cez noc.

Na bielu bielizeň: Pridáme 1-2 lyžice prostriedku Puer – bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka a perieme najmenej na 55 ºC.

Na škvrny: Škvrny pred praním ošetríme Žlčovým mydlom na pranie alebo Olivovým mydlom s citrónovým extraktom na škvrny (vegánsky variant).

Plákanie: Použijeme Plakádlo bielizne. Odstraňuje zvyšky pracieho prostriedku a vďaka tomu zamedzuje dráždeniu pokožky.

Balenie: 1l v znovu plniteľnej plastovej fľaši

Zloženie: 5-< 15 % extrakt z mydlových orechov, 5-< 15 % neiónové povrchovo aktívne látky, uhličitan sodný, chelačné činidlo (GLDA), glycerol, benzoan sodný, xantánová guma, prírodná levanduľová silica v biokvalite, linalool.

Suroviny pre drogériu Tierra Verde sú zvolené tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty.  Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickú parfumáciu ani farbivá.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: