Najkrajšie valentínske darčeky

Viete, že najstaršia valentínska báseň je z roku 1415? Napísal ju orleánsky vojvoda Charles pre svoju ženu. Prečítať si ju dnes môžete v Britskej knižnici v Londýne, kde je súčasťou zbierky manuskriptov. 

Sviatok sv. Valentína však nemusí byť len o písaní básní alebo obdarovaní najrôznejšími vecami, ktoré iné dni v roku veľmi nevyužijeme. Ak by ste aj vy radi potešili svojich blízkych, my v ekonetke sme pre vás pripravili drobnosti, ktoré potešia planétu a aj osobu, ktorú máte radi.

Zároveň veríme, že jedným z najkrajších darčekov je čas. Či už čas spoločný, čas, ktorý strávime pri tvorbe darčeku alebo čas pre seba, ktorý darujeme druhému. V našich valentínskych balíčkoch a tipoch nájdete maličkosti, ktoré vám pomôžu darovať príjemný čas.

September volá! (11)

Valentínsky balíček pre eko nadšenca obsahuje kvalitný termohrnček Circular, obal na sendvič Bee´s wrap a hubku Jangneus. Týmto balíčkom potešíte každého eko-nadšenca, pretože okrem praktických vecí, ktoré v ňom nájde, je zabalený v GOTS vrecku na OvoZel. Toto balenie je nielen zaujímavé, ale navyše nevytvára prebytočný odpad zaťažujúci našu Zem. 

Prechádzka zimnou krajinou alebo mestom má svoje čaro. Užite si ju spoločne. Vďaka našim balíčkom pre dvoch si vychutnáte lahodný čajík alebo kávu z vašej obľúbenej kaviarne kdekoľvek.

Valentínsky balíček pre dvoch obsahuje dva termohrnčeky, pre ňu aj pre neho, zabalené v prírodnom bavlnenom vrecku na OvoZel, ktoré neskôr využijete na nákup vašej obľúbenej zeleniny a ovocia.

Veľký valentínsky balíček obsahuje okrem termohrnčekov Circular ešte dva veľké Bee´s wrapy, do ktorých si môžete zabaliť sendvič, chlebík, ovocie, koláčik,...

September volá! (10)

Ak chcete urobiť vašim blízkym radosť srdiečkovým koláčikom alebo ručne vyrobenými čokoládovými pralinkami, máme pre vás kvalitné silikónové formy. 

S formou od Lékué môžete upiecť naraz až 8 mini dezertov v tvare srdca. Ak chcete, môžete ju využiť aj na výrobu karameliek, praliniek a dokonca aj malých mydielok.

ekonetka tip: Pridajte do mydla pár kvapiek esenciálneho oleja. Krásne ho prevonia. 

S touto šikovnou silikónou formou na čokoládu si vytvoríte až 21 malých čoko srdiečok. 

ekonetka tip: Čokoládu môžete ozdobiť lyofylizovaným ovocím, ktoré kúpite v lokálnom bezobalovom obchode.

Máte radi sušienky? S touto praktickou formou ich naraz vykrojíte až 12.

ekonetka tip: Použite namiesto bežného cukru alebo margarínu ich zdravé alternatívy

pexels-rahul-pandit-3727894

Pre večer plný romantiky máme pre vás voňavý balíček ručne vyrábanej kozmetiky Kvitok. Nájdete v ňom afrodiziakálny masážny olej Z lásky, šľahaný telový krém Čaro lásky a sójovú sviečky Z lásky.

Predsa len vám chýbajú kvietky? Skúste nahradiť klasickú kyticu kvietkom v črepníku alebo kvetmi v čaji. Lahodný čaj z poznávacej sady zmesí kvetov a korenia Kytica chutí si môžete štýlovo pripraviť v sklenenom čajníku s difúzerom. A vychutnať si ho napr. pri dobrej knihe.

Valentín nie je americký sviatok, ako by sa mohlo zdať. Svätý Valentín, po ktorom sa sviatok menuje, pochádza z Ríma. Napriek zákazu cisára, ktorý si myslel, že mladí nezadaní muži bojujú lepšie, tajne sobášil zamilované páry. A preto si pripomeňme spomienkou i my, že prejaviť si lásku môžeme po celý rok, nielen v jeden deň. Lásku partnerskú, k deťom, k rodičom, ...