• 1 z 10
 

Roztěkaná mysl

 

O pôvode a liečení porúch osobnosti.

Po knihách Keď telo povie NIE, Držte si svoje deti a V ríši hladných duchov v češtine konečne vyšla aj posledná kniha tohto kanadského lekára s maďarskými koreňmi, ktorý dokáže pomenovať nepomenované a ukázať na pravé príčiny ne-mocí, ne-šťastí a ne- duhov dnešného sveta.

Kniha je v českom jazyku.

Dostupnosť Skladom
€16,90
€14,08 bez DPH
   
Značka PeopleComm
Kategória Knihy
 

Sám autor žije s diagnózu ADHD. Ako je jeho zvykom, kniha prináša (i) na túto tému úplne novú perspektívu a nový prístup k tomu, ako deťom aj dospelým s ADHD pomôcť. V knihe ukazuje, že porucha pozornosti nie je dedičná choroba, ale oneskorenie vo vývoji, ktoré možno zvrátiť. Vysvetľuje, že okruhy mozgu zodpovedné za emočnú sebareguláciu a riadenie pozornosti sa u ľudí trpiacich poruchou pozornosti nedostatočne vyvinuli už v ranom detstve – a prečo k tomu došlo. Ukazuje, ako mentálne „vypínanie“ a náchylnosť k ľahkému rozptýleniu sú psychologickými následkami životných zážitkov, vrátane tých, ku ktorým sme prišli už v lone. Umožňuje rodičom pochopiť, ako funguje hlava ich detí trpiacich poruchou pozornosti, a dospelí s týmito ťažkosťami tu získajú informácie a nový pohľad na svoje emócie a správanie. Vyjadruje optimizmus ohľadom neurologického vývoja, ktorý môže pokračovať aj v dospelosti. Predstavuje program, ktorý tento vývoj podporuje ako u detí, tak u dospelých.

Autor je kanadský lekár maďarského pôvodu - Gábor Maté, ktorý zasvätil väčšinu profesijného života liečbe a výskumu závislostí a práci s umierajúcimi. Vo svojich knihách a prejavoch prepojil závislosti, ADHD a rad civilizačných chorôb s traumami v období ranného detstva. Jeho závery boli spočiatku kacírske, ale postupne – tak, ako pomáhajú zachraňovať tisíce a tisíce životov, sa dostávajú aj do stredného lekárskeho prúdu.

Preklad: Viktor Jurek

Názov v origináli: Scattered Minds: Origins and Healing of Attention Deficit Disorder

Počet strán: 239 strán

Väzba: brožovaná, eko

Rozmer: 23,5 x 17 cm

Hmotnosť: 405 g

ISBN: 978-80-87917-65-7

1. vydanie: 05/2021

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: