• 1 z 5
 

V říši hladových duchů

 

Kniha meniaca pohľad na príčiny a liečenie závislostí.

Toto je kniha o závislostiach, teda o niečom, čo sa týka každého z nás. Závislí totiž nie sme ani náhodou iba na drogách, alkohole, gamblingu alebo cigaretách. Závislosť je čokoľvek, po čom túžime tak, že si nedokážeme pomôcť, čo nás dočasne uteší či upokojí, ale dlhodobo nám či nášmu okoliu ublíži. Táto prelomová kniha prináša na tabuizovanú tému závislostí úplne nový pohľad. Vysvetľuje ich skutočné príčiny (traumy z najranejšieho detstva) a ukazuje cesty k ich riešeniu (ktoré sa však zásadne líšia od tých, na ktoré sa spolieha moderná západná spoločnosť). Ako sa v knihe dozviete závislosť nie je dôsledkom slobodnej voľby závislého, ale chorôb mozgu.

Kniha je v českom jazyku. Má 528 strán.

Dostupnosť Skladom
€21,90
€18,25 bez DPH
   
Značka PeopleComm
Kategória Knihy
 

Prečo si prečítať

- Pretože myšlienky Gábora Matého menia svet. Právom ho mnohí radia medzi najvplyvnejších mysliteľov sveta.

- Pretože kniha prináša úplne nový pohľad na problém, ktorému čelíme prakticky všetci. Závislosti sú v dnešnej západnej spoločnosti také časté, že sa stali neviditeľnými.

- Pretože nám môže pomôcť pochopiť štruktúry moci v modernej spoločnosti, teda aj fenomény ako je trumpismus. Získate úplne nový pohľad na usporiadanie našej spoločnosti, peniaze, moc a populárne "úsilie mať/vlastniť, aby človek mohol byť".

- Pretože toto je ďalšia kniha, ktorá lieči: Tým, že vysvetlí pravdivé korene našich bolestí a nášho trápenia a ukáže, ako tieto bolesti liečiť.

- Pretože chorí ľudia tvoria chorú spoločnosť a pretože každý uzdravený človek sa počíta.

V knihe sa dozviete

- Že závislí môžete byť na heroíne alebo alkohole rovnako tak ako na nakupovaní, cukre, sexe, porne, mobile, fejsbuku, ale aj drahých veciach, peniazoch alebo moci.

- Kde sa závislosti berú. Ako to, že niekto si zafajčí a nič, zatiaľ čo druhý nemôže prestať. Že závislosti nie sú otázkou osobnej voľby, ale chorôb mozgu. Tak ako je infarkt chorôb srdca, závislosť je chorobou mozgu. Toto poznanie povedie časom nevyhnutne k zmene legislatívy: Ľudí s infarktom neodsudzujeme.

- Aká je skutočná dynamika závislostí vs. čo si o závislostiach myslí moderná medicína alebo západné právo. Uvidíte, že sú to dva odlišné svety.

- Že vyliečenie je možné. Ale aby bolo možné, je najprv potrebné pochopiť, kde sa závislosti berú.

Autor je kanadský lekár maďarského pôvodu - Gábor Maté, ktorý zasvätil väčšinu profesijného života liečbe a výskumu závislostí a práci s umierajúcimi. Vo svojich knihách a prejavoch prepojil závislosti, ADHD a rad civilizačných chorôb s traumami v období ranného detstva. Jeho závery boli spočiatku kacírske, ale postupne – tak, ako pomáhajú zachraňovať tisíce a tisíce životov, sa dostávajú aj do stredného lekárskeho prúdu.

Preklad: Viktor Jurek

Názov v origináli: In The Realm Of Hungry Ghosts

Počet strán: 528 strán

Väzba: šitá, ekologická

Rozmer: 23,5 x 16,7 cm

Hmotnosť: 861 g

ISBN: 978-80-87917-62-6

Rok vydania: 2020

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: