• 1 z 2
 

Furoshiki bavlnená látka na balenie fialová

 

Ekologické balenie darčekov do baliacej látky z biobavlny metódou furoshiki.

Dostupnosť Skladom
€11,75
€9,79 bez DPH
   
Značka Tierra Verde
Kategória Domácnosť
 

Rozmer baliacej látky: 100 x 100 cm

Originálny dizajn látky vychádza z loga Tierra Verde.

Furoshiki je dokonalý spôsob, ako zabaliť narodeninové alebo vianočné darčeky originálne, reprezentatívne a navyše ekologicky. Táto metóda pochádza z Japonska a v poslednej dobe si vďaka záujmu o ochranu životného prostredia získava stále viac priaznivcov po celom svete.

Zabaliť môžete v podstate čokoľvek. Od darčekov v škatuliach, cez knihy až po predmety komplikovanejších tvarov. Zabalíte guľaté predmety, alebo trebárs aj viac fliaš vína dohromady. Takto zabalený darček pritom bude pôsobiť elegantne a reprezentatívne. Navyše obdarovaný získa darčeky rovno dva, druhým darčekom je baliaca látka samotná a môže ju využiť pre ďalšie použitie. Látka je univerzálna a je možné z nej jednoducho uviazať tašku na nákup či ju použiť ako obrus.

STRUČNÁ HISTÓRIA FUROSHIKI

Slovo furoshiki (furošiki, 風 呂 敷) odkazuje k baliacej tkanine. Pôvod slova sa dá údajne vystopovať až do obdobia Nara. Prapôvodným účelom furoshiki bolo slúžiť ako obalový materiál na zbalenie oblečenia, ktoré si Japonci odkladali pred vstupom do verejných kúpeľov. Postupom času sa ale praktickosť balenia do znovu použiteľnej látky začala presadzovať aj v ďalších oblastiach a furoshiki sa tak dá považovať za predchodcu dnešných igelitových tašiek. Aj v dnešnej dobe Japonci používajú tieto šatky pre balenie napríklad obedových boxov. Svoj obed si pravdepodobne nezačnete do práce či do školy baliť do úhľadného kúsku látky. Avšak furoshiki ako formu balenia darčekov môžete aplikovať vo svojom živote veľmi ľahko.

V tomto videu nájdete návody a tipy ako furoshiki uviazať:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=WDPZikZoXys

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: