• 1 z 5
 

Držte si své děti

 

Prelomová kniha, ktorá od základu mení pohľad na rodičovstvo.

Predovšetkým ale upozorňuje na jeden z najnebezpečnejších (a zároveň na jeden z najviac ignorovaných) negatívnych trendov dnešnej výchovy, kedy rodičia strácajú svoje deti na úkor ich rovesníkov oveľa skôr, než by bolo pre zdravý vývoj detí dobré a vlastne nutné.

Kniha je v českom jazyku.

Dostupnosť Vypredané
€16,90
€14,08 bez DPH
Značka PeopleComm
Kategória Knihy
Položka bola vypredaná...
 

Prečo sú rodičia dôležitejší ako kamaráti?

Prelomová kniha, ktorá od základu mení pohľad na rodičovstvo. Predovšetkým ale upozorňuje na jeden z najnebezpečnejších (a zároveň na jeden z najviac ignorovaných) negatívnych trendov dnešnej výchovy, kedy rodičia strácajú svoje deti na úkor ich rovesníkov oveľa skôr, než by bolo pre zdravý vývoj detí dobré a vlastne nutné. Kniha popisuje podstatu a význam medziľudskej väzby či puta akéhosi vrodeného magnetizmu, ktorý k sebe ľudí priťahuje a ktorý je úplným základom rodičovstva, výchovy, učenia, vzdelávania či leadershipu. Autori zrozumiteľne a čítavo vysvetľujú, kde sa puto berie, ako oň prichádzame, čo to pre nás všetkých znamená a hlavne, čo s tým my rodičia môžeme urobiť.

Dr. Gordon Neufeld: Kanadský vývojový psychológ, ktorý vyvinul tzv. Neufeldov prístup k deťom, ktorý stavia na teórii putá.

Dr. Gábor Maté: Kanadský lekár maďarského pôvodu, ktorý zasvätil väčšinu profesijného života liečbe a výskumu závislostí a práci s umierajúcimi. Vo svojich knihách a prejavoch prepojil závislosti, ADHD a rad civilizačných chorôb s traumami v období ranného detstva. Jeho závery boli spočiatku kacírske, ale postupne – tak, ako pomáhajú zachraňovať tisíce a tisíce životov, sa dostávajú aj do stredného lekárskeho prúdu.

Preklad: Viktor Jurek

Názov v origináli: Hold On Your Kids: Why Parents Need to Matter More Than Peers

Počet strán: 359 strán

Väzba: šitá, nelepená, eko

Rozmer: 23,5 x 17 cm

Hmotnosť: 573 g

ISBN: 2. vydanie: 978-80-87917-75-6, 978-80-87917-45-9 (epub), 978-80-87917-46-6 (MOBI)

2. vydanie: 04/2021

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: