• 1 z 4
 

Naše budoucnost je lokální

 

Kniha od vydavateľstva PeopleComm brilantne vysvetľuje podstatu dnešných problémov a ponúka ich riešenie.

Jedná sa o úplne unikátnu knihu, ktorá zrozumiteľne, čítavo a pritom (aj pre zaneprázdneného čitateľa) stráviteľne a na "pár stránkach" vysvetľuje, ako sme sa dostali k dnešným problémom a s rovnakou ľahkosťou načrtáva aj potrebné riešenia. Nevieme o žiadnej inej knihe, ktorá by toto v takej jednoduchosti zatiaľ dokázala. Je to jedna z tých kníh, ktoré v dnešnej dobe „post-faktickej“ potrebujeme. Ako hovorí vydavateľ, ak totiž máme zmeniť svet, treba urobiť dve veci v nasledujúcom poradí: Po prvé si musíme objasniť, čo je s ním zle. Po druhé, potrebujeme sa zhodnúť na riešeniach.

Kniha je v českom jazyku.

Dostupnosť Skladom
€16,90
€14,08 bez DPH
   
Značka PeopleComm
Kategória Knihy
 

Fakt je ten, že globálny rozmach korporátneho laissez-faire kapitalizmu v posledných bezmála päťdesiatich rokoch so sebou priniesol strmý nárast chudoby, nerovností, pocitov nespravodlivosti a tým logicky aj extrémizmu. Politická stabilita je minulosťou, klimatický chaos silnie. Ako sa dočítate v knihe, naša budúcnosť musí byť znova lokálna. Treba začať znovu začať žiť tam, kde dnes väčšina z nás iba „býva“. Potrebujeme znova-objaviť pravidlá „dobrého života“ tak, ako ho v našej tradícii definoval Aristoteles.

Prečo si knihu prečítať?

Pretože v tejto knihe sa dozviete, v čom tkvie skutočná (bežnému človeku skrytá) podstata zhoršujúcej sa situácie doma aj vo svete. Kniha zároveň brilantne vysvetľuje aj riešenie.

Pretože vám kniha môže zviditeľniť mnohé javy, ktoré zostávajú väčšine z nás skryté.

Pretože v knihe je aj nádej: Nájdete tu základný prehľad česko-slovenských lokalizačných iniciatív.

Pretože táto kniha pre vás môže byť zásadnou životnou križovatkou: Môžete pri jej čítaní zistiť, že na život netreba len väčšinu času zarábať, ale že je ho možné aj žiť.

Pretože je to najlepšie dostupný manuál na to, ako žiť „dobrý život“.

V knihe sa dozviete:

Kniha sa zameriava na možno najslepšiu škvrnu našej modernej spoločnosti: Väčšina z nás chápe príčiny narastajúcej politickej nestability, extrémizmu alebo klimatickej krízy mylne.

Čo je to, ako funguje a komu skutočne prospieva „voľný trh“ ako aj česko-slovenské evanjelium 90. rokov (a dnešné evanjelium politických zoskupení á la ODS).

Možno budete žasnúť nad tým, ako spolu niektoré zdanlivo nesúvisiace veci súvisia.

Dozviete sa tu o tom, čo sa stalo v Ladakhu, keď tam vstúpil voľný trh ako ukážka toho, čo sa stalo všade inde v čase rozmachu globalizácie.

V knihe môžete nájsť kopec inšpirácie na to, ako život žiť, nie na neho v stále zbesilejšom tempe zarábať.

Dozviete sa tu, ako žiť tam, kde bývate.

Autorka Helena Norberg-Hodge (1946), pôvodom Švédka, je priekopníčkou globálneho hnutia za lokalizáciu a nové ekonomiky, autorkou niekoľkých medzinárodných bestsellerov preložených do viac ako 40 jazykov a radu úspešných filmových dokumentov. Je tiež zakladateľkou viacerých organizácií - okrem iného spoločnosti Local Futures, predtým známej ako Medzinárodná spoločnosť pre ekológiu a kultúru. Hovorí plynule niekoľkými jazykmi (anglicky, nemecky, švédsky, ladaksky, francúzsky, španielsky, taliansky). V týchto jazykoch prednáša po celom svete, učí na vysokých školách, okrem iného na slávnej Schumacher College. Za svoju prácu bola mnohokrát oceňovaná - okrem iného princom Charlesom, princom Sadruddinom Agou Khanom, Dalai Lamou alebo indickými premiérmi Indirou and Rajivom Gandhiovými. Medzi jej ďalšími oceneniami nájdete "Alternatívnu Nobelovu cenu" alebo prestížnu cenu Arthura Morgana. 

Názov v origináli: Local is Our Future, Steps to an Economics of Happiness

Preklad: Viktor Jurek

Počet strán: 159

Väzba: šitá, eko

Rozmer: 23,5 x 16,7 cm

Hmotnosť: 269 g

ISBN: 978-80-87917-72-5

Rok 1. vydanie (SK): 2021

Rok 1. vydanie (Intl): 2019, Local Futures

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: