• 1 z 3
 

Planéta Zem sa usmieva 2

 

Zero Waste knižka pre malých aj veľkých.

 

Dostupnosť Skladom
€10
€8,33 bez DPH
   
Značka Planéta zem sa usmieva
Kategória Knihy
 

Rozprávačom knižky Planéta Zem sa usmieva je samotná planéta Zem a jej hrdinami sú členovia rodiny Zelenkovcov, hlavne Olívia, Filipko a malá Ema. Každý príbeh sa zameriava na jeden pilier bezodpadového spôsobu života: znova použi, zamietni, zredukuj, recykluj a kompostuj (reuse, refuse, reduce, recycle, rot).

Planéta Zem vysvetľuje deťom, prečo býva smutná a kedy má dôvod sa usmievať. Usmieva sa vždy, keď hrdinovia knižky urobia niečo dobré pre jej ochranu. Príbehy objasňujú dosah našich starých, veľakrát životnému prostrediu škodlivých návykov. Snažia sa deťom ukázať, ako ich zmeniť a čo sa pre dobro planéty a nás všetkých dá robiť.

Druhý diel knižky voľne nadväzuje na jej prvý diel, kde sa deti oboznámili s prvými zásadami zero-waste (znovapouži, zamietni, redukuj, recykluj a kompostuj). V tomto dieli sa deti opäť môžu stretnúť s knižnými hrdinami: Olivkou, Filipkom, malou Emou, ich rodičmi a babkou Klárou.  Päť veselých príbehov a nových dobrodružstviev posunie deti v ich ekologickom snažení o krok ďalej, kde si skúsenosti a vedomosti o ochrane planéty Zem prehĺbia. Naučia sa, ktoré naše návyky prírode a planéte škodia a ako ich môžeme zmeniť. Príbehy dávajú deťom návod a motivujú ich sa zapájať do ochrany planéty. Rozprávač knižky Planéta Zem ich znova sprevádza a vysvetľujeprečo býva smutná a kedy sa usmieva.   Knižka je vytlačená na 100% recyklovateľnom papieri s mäkkou väzbou, má 30 strán. Je napísaná, ilustrovaná a vyrobená na Slovensku.

Autor: Moderdovská Danka

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: