Popis
Soli sú väčšinou pevné kryštalické látky a chemické neutrálne zlúčeniny iónového charakteru, ktoré majú v rovnováhe kladnú (kationty) aj zápornú zložku (anióny).
A že nie je soľ ako soľ? Samozrejme. Jednotlivé zložky môžu byť organické aj anorganické, jedno aj viacatómové. Soľ, s ktorou Vás chceme zoznámiť, je heptahydrát síranu horečnatého (MgSO4 x 7H2O), nazývaný aj horká soľ.
Oproti morskej soli je to mladica. Bola objavená až v 17. storočí pri meste Epsom v anglickom grófstve Surrey. Odtiaľ jej názov – epsomská soľ. Pre svoju horkosť je takmer nepožívateľná. Je významnou súčasťou niektorých známych minerálnych vôd (Šaratica, Zaječická horká). Vnútorne sa stala obľúbenou formou preháňadla a prostriedkom na čistenie organizmu. My sa však vydajme ďalej po našom soľnom chodníku zistiť, aké blahodárne je mať epsomskú soľ v kúpeli.
Horké soli sa tradične a s úspechom používajú na liečbu športových zranení, boľavých svalov aj na relaxáciu. A nejeden prírodný liečiteľ či ortopéd Vás na ne upozorní. Zmierňujú stres, upokoja organizmus, odstránia toxíny a pomôžu obnoviť rovnováhu pH tela. Kúpeľ sa pripraví jednoducho rozpustením soli vo vani. Pravidelné kúpele majú pozitívny vplyv na srdcový rytmus a krvný tlak. Tíšia bolesti nôh, zbavujú opuchov a zmäkčujú stvrdnutú kožu. Na spríjemnenie si môžete do vody kvapnúť aj éterický olej. Ten, ktorý máte radi, ktorý Vám prináša úľavu a ten po ktorom sa vždy cítite ako znovuzrodení.
TIP: Pridajte epsomskú soľ do gélu na tvár. Hydratuje, omladzuje pokožku a zároveň ju aj čistí.
Skladovanie: Skladujte v suchu a tme.
Balenie: 500 g
Podobné produkty
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.