Pohánka, semienka na nakličovanie BIO, 500 g

 

Semienka pohánky v bio kvalite.

Dostupnosť Čoskoro skladom
€5,10
€4,25 bez DPH
   
Značka Eschenfelder
Kategória Príprava potravín
 

Pohánka je obzvlášť bohatá na rutín. Rutín patrí medzi flavonoidy, ktoré majú silnú antioxidačnú silu. Podobne ako antibiotiká, aj flavonoidy môžu inhibovať aktivitu baktérií a dokonca pôsobiť proti vírusom. Rutín posilňuje a stabilizuje cievy, podporuje krvný obeh a chráni pred preťažením ciev.

Pohánka neobsahuje lepok a lektín . Lektíny sú bielkoviny, vďaka ktorým je krv hustá a tým upchávajú žily. Väčšina zŕn, ktoré poznáme, obsahuje lektíny.

Pohánka obsahuje vitamíny B3 a B6 a významné množstvo skupiny B-komplexu, najmä vitamín B2, vitamín E. Okrem toho, minerálne látky a stopové prvky , ktoré obsahuje, okrem iného, vápnik, draslík, horčík, fosfor a železo.

Pohánka je vysoko kvalitný zdroj bielkovín, pretože obsahuje osem esenciálnych aminokyselín vrátane lyzínu . Lyzín stimuluje rast kostí a delenie buniek, robí vás silnými, vytrvalými a efektívnymi. Skrášľuje pokožku, vlasy a nechty nechtov a podieľa sa na tvorbe kolagénu.

Vysoký podiel lecitínu má regulačný účinok na hladinu cholesterolu. Lecitín je tiež dôležitou živinou pre pečeňové bunky a mozog, tj podporuje na jednej strane detoxikáciu tela a na druhej strane zvyšuje naše mentálne schopnosti a na druhej strane dokáže predchádzať depresiám a úzkostiam.

 Pohánka sa dá veľmi ľahko pestovať v nádobách na klíčenie.

Po namočení 6 - 8 hodín sú orieškové pohánkové klíčky pripravené na zber po 2 - 3 dňoch. Pretože z pohánky môže ľahko vzniknúť hlien, odporúčame klíčky dôkladne opláchnuť.

 

Podobné produkty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: